Inflacija svakodnevno nagriza novčanike mnogih ljudi. Parlament Gornje Austrije pomaže ljudima koji pate zbog visokih cijena. Danas, u ponedjeljak, crno-plava državna vlada odlučuje o pružanju daljnjih potpora: “Božićnica” će u prosincu biti isplaćena za više od 52.000 obitelji s ukupno oko 95.000 djece.
Bonus isplata iznosi 100 eura po djetetu. Obitelji ukupno dobivaju najviše 400 eura.
Distribucija se vrši automatski pogođenima s bruto prihodom kućanstva manjim od 65.000 eura godišnje. Osim toga, novac će biti doznačen samo onima koji su već primili druga sredstva ove godine – kao što je subvencija za troškove energije.
“Mnogi ljudi još uvijek pate od inflacije – bilo u pogledu stanovanja ili grijanja. A posebno božićna sezona posebno teško pogađa obitelji s niskim prihodima”, rekao je guverner Thomas Stelzer (ÖVP).


