Foto: Pixabay.com

Donja Austrija pooštrila mjere u borbi s pandemijom koronavirusa

Pokrajina Donja Austrija objavila je u subotu da će pooštriti mjere u borbi s pandemijom koronavirusa od 8. studenog. Kao razlog naveden je sve veći broj infekcija. Na taj način i Donja Austrija se pridružila većini pokrajina koje nisu odlučile čekati odluku savezne vlade već su se same odlučile na taj korak.

U Donjoj Austriji od 8. studenog pristup noćnoj gastronomiji, kao i događanjima na kojima prisustvuje više od 500 ljudi bit će moguć samo uz 2G certifikat, odnosno samo za cijepljene ili oporavljene. Osim toga, od tog datuma će postojati zahtjev za FFP2 maskama u svim trgovinama, muzejima, knjižnicama i trgovačkim centrima. Od nošenja maski neće biti izuzete ni cijepljene osobe.

“Prema izjavama naših upravitelja u pokrajinskoj zdravstvenoj agenciji, u dogledno vrijeme više se ne može isključiti otkazivanje zakazanih operacija. Zaštita pacijenata u našim klinikama, posebno u našim jedinicama intenzivne njege, je prioritet. Ujedno se zahvaljujem svim našim zaposlenicima u bolnicama širom Donje Austrije, koji su trenutačno pred velikim izazovom kako bi svladali ovu krizu”, rekao je zamjenik pokrajinske predsjednice Stephan Pernkopf (ÖVP).

NE PROPUSTITE