Foto: Freepik / Ilustracija

Dobre vijesti za radnike u Austriji: Povećavaju se neoporezivi dodaci na plaću

Nove mjere poreznog rasterećenja zaposlenika predstavljene su prije nekoliko tjedana. O njima sada treba odlučiti i provoditi ih od 2024. Također su uključeni bonusi za starije zaposlenike i nove paušalne stope bez poreza.

Kao što je već najavljeno u sklopu ukidanja hladne progresije za 2024. godinu, slijede novi propisi za zaposlenike. To, među ostalim, uključuje povećanje neoporezivih prireza i bonusa za starije zaposlenike.

Neoporezivi dodatak za prekovremeni rad bit će povećan na 120 eura, za razliku od dosad maksimalnih najviše 86 eura. Uz to, daljnjih osam sati prekovremenog rada mjesečno bit će plaćeno neoporezivo s do 200 eura do kraja 2025. godine.

Mjesečna naknada za doplate nedjeljom i državnim praznicima, kao i naknada za opasnost, prljavštinu i poteškoće (SEG) također će se povećati na 400 eura. Dodaci za prekovremeni rad ovdje trenutno iznose do 360 eura bez poreza mjesečno.

Volonterski dodatak do 3000 eura, od kojeg će volonteri u neprofitnim organizacijama imati koristi, također će biti oslobođen poreza i carine od 2024. godine. O tim mjerama trebalo bi se odlučiti prije kraja godine. One će biti predstavljene u Nacionalnom vijeću u studenom.

NE PROPUSTITE