Zbog trenutnih mjera i pravila vezanih za pandemiju koronavirusa u austrijskim bolnicama vlada poseban režim. Stroga pravila vrijede za sve pacijente, a posebice za osoblje i zaposlenike bolnica. 16 zaposlenika klinike Hietzing dobilo je otkaz zbog nepoštivanja pravila.
Prema pisanju dnevnog lista Kurier, 14 zaposlenika koji rade na održavanju bolnice te dva pomoćna zaposlenka jednog bolničkog odjela u bolnici su proslavila umirovljenje jednog zaposlenika koji je bio zadružen za čišćenje. Na zabavi koja je organizirana u jednoj zajedničkoj bolničkoj prostoriji konzumirao se i alkohol, a sve se dogodilo tijekom radnog vremena.
Liječnici i ostali zdravstveni radnici nisu znali za zabavu. Zabava se održala u subotu pa nadređene osobe nisu bile prisutne. Slučaj je otkriven tako što su prisutni fotografije podijelili na društvenim mrežama. Fotografije su završile kod direktorice Brigitte Ettl koja je odlučila pokrenuti otkazni postupak. Radni odnos raskinut je sa svih 16 sudionika zabave.
- Radnik u Austriji pao sa 25 metara tijekom posla, preminuo je
- Zašto se neki bečki tramvaji i vlakovi ne hlade, a zašto je u nekim jako hladno?
- Mladi otac iz Austrije tužio bivšu firmu, na kraju dobio odštetu od čak 53.600 eura
- Hakerska skupina na darknetu cilja Zračnu luku Beč
- Trećina Hrvata nema novca ni za tjedan dana godišnjeg


