Foto: Moerchy / pixabay.com

Beč: Od sutra prijave za bonus od 200 eura, a mnogi će ga dobiti automatski – evo o čemu se radi

Od 17. travnja građani se mogu prijaviti za ovogodišnji energetski bonus. Međutim, većina onih koji imaju pravo na traženje uskoro će ga dobiti automatski. Bonus postoji od prošle godine, a s po 200 eura potpomognuto će biti oko dvije trećine svih bečkih kućanstava.

Prema gradu, to je “najveća individualna mjera pomoći u povijesti Beča”. To će se sada nastaviti, a bečka će kućanstva ove godine dobiti subvenciju od 200 eura.

Ciljana skupina ostaje ista: samačka kućanstva s godišnjim bruto prihodom do 40.000 eura i višečlana kućanstva s godišnjim bruto prihodom do 100.000 eura. Prema podacima grada, radi se o oko 650.000 kućanstava za koje je opet na raspolaganju 130 milijuna eura.

Sva kućanstva koja su prošle godine primila energetski bonus i kod kojih nije bilo značajnijih promjena u prihodima kućanstva automatski će dobiti energetski bonus sredinom travnja. Prema gradskom vijećniku Peteru Hankeu (SPÖ), postoji oko “preko 550.000 kućanstava” koja će biti obaviještena u narednim danima.

Svi koji ne dobiju automatiziranu isplatu Vienna Energy Bonusa 23, primjerice zato što su se nedavno preselili u Beč iz druge savezne države, mogu podnijeti zahtjev od 17. travnja. Slično kao kod “Vienna Energy Bonus 22”, te će osobe biti obaviještene pismom uključujući individualnu lozinku za online prijavu.

“Mi podržavamo građane Beča sve dok je to potrebno. Uvijek smo to govorili. Ako pogledate košaricu, na temelju koje se računa inflacija, posebno su porasli troškovi energije, stanovanja i hrane“, rekao je gradski vijećnik za socijalna pitanja Peter Hacker (SPÖ).

NE PROPUSTITE