Od 1. do 6. travnja istok Austrije ide u manji lockdown ili kako ga je ministar zdravstva Rudolf Anschober nazvao – „cooldown“. Otvoreno je pitanje hoće li za uskršnje blagdane biti dozvoljene mise s narodom.
Biskupije Eisenstadt, St. Pölten i Beč najavile su kako će se mise s narodom moći održavati samo uz stroge epidemiološke mjere. Sigurno je kako će vjernici morati nositi zaštitne FFP2 maske i održavati razmak od dva metra od drugih.
Ministar Anschober je na jučerašnjoj konferenciji za medije na pitanje novinara o misama s narodom izjavio da se trebaju „dogovoriti detalji“.
Biskupije istočnih gradova su pozvale odgovorne župnike da liturgije budu što kraće, te gdje je to moguće, da se mise slave na otvorenom.
- Nakon najave otkaza u Austriji postignut dogovor za pogođene radnike
- Veće plaće u Austriji: Do 100 eura mjesečno i jednokratna isplata
- Kupujete putem interneta u Austriji? Ovo novo pravilo već vrijedi
- Gospodarstvo Austrije ubrzava, ali jedan problem još nije riješen
- Kaos u trgovačkom centru u Beču: Mladić prijetio smrću pa napao policajku


