Ove godine, slično kao i godinu ranije, za godišnji odmor planira putovati 44 posto stanovnika Austrije. Više od polovice njih (57 posto) planira godišnji odmor provesti u Austriji.
Istraživanje koje je provedeno krajem travnja te početkom svibnja pokazalo je da čak 57 posto građana Austrije planira svoj godišnji odmor provesti u Austriji, njih 9 posto je još uvijek neodlučno, dok ostali planiraju put u inozemstvo.
Ovo istraživanje je pokazalo da stanovnici Beča i Tirola žele putovati više od stanovnika ostalih pokrajina. Kada se gleda po starosnoj dobi najviše žele putovati osobe mlađe od 24 godine, dok najmanje one starije od 65.
“Ublažavanje ograničenja putovanja zahvaljujući napretku u cijepljenju i padu broja slučajeva zaraze koronavirusom ponovno je potaknulo želju za putovanjima u stanovnika Austrije”, rekao je generalni direktor Statistike Austrije Tobias Thomas.
U prošloj godini građani Austrije su se najviše odlučili za putovanje u Italiju (31 posto). Na drugom mjestu nalazila se Njemačka (25 posto) dok je Hrvatska prošle godine pala na treće mjesto (8,4 posto). Hrvatska je ujedno doživjela i najveći pad, jer godinu dana ranije taj postotak je iznosio 16 posto.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Austrija: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


