Uz stalni porast broja novih slučajeva korone u Austriji, brojke hospitaliziranih u bolnicama u zemlji također rastu, austrijske vlasti sada opet razmišljaju u uvođenju novih mjera.
“Ako se ovakav razvoj događaja nastavi, Corona Komisija će na vrijeme poduzeti odgovarajuće protumjere”, kaže se u novom izvješću stručnjaka. Prvo bi na red trebalo doći uvođenje obveze zaštitnih maski, o kojem se sve više govori.
“Kao mjera koja nije jako restriktivna, ali je vrlo ekonomična, treba razmotriti zahtjev za FFP2 maskom, posebno u javnom prijevozu, u trgovinama i ljekarnama”, stoji u izvješću. Iako stručnjaci preporučuju da građani u Austriji ponovno dobrovoljno nose masku, izvješće zatim posebno spominje “zahtjev za FFP2 maskom”.
“Nošenje FFP2 maske ne ograničava mnogo, ali nudi dobru zaštitu od širenja i kontaminacije.”, smatraju stručnjaci.


