Austrijska ministrica turizma Elisabeth Köstinger (ÖVP) pokušava pronaći zajedničku liniju odnosno način kako bi se sloboda putovanja što prije vratila unutar EU. Sve je usmjereno prema ljetnoj sezoni, ali Austrija ne želi gubiti vrijeme te planira uspostavljenje tzv. ‘zelenog prolaza’ već u travnju. Austrija je u posljednje vrijeme najagilnija po tom pitanju u EU i sada planiraju organiziranje posebnog summita.
Na summitu s drugih dvanaest zemalja, uključujući njemačku i zemlje Mediterana, trebalo bi se razgovarati o jedinstvenom i zajedničkom pristupu. Köstinger će o svojim namjerama upoznati i potpredsjednicu Europske komisije Margaritis Schinas.
“Važno je da se turističke zemlje okupe kako bi osigurale brzu provedbu”, pojasnila je ministrica i dodala da bi sve države tako mogle omogućiti povratak turizmu, a što je važnije, to bi značilo i sigurnu ljetnu sezonu.
Pored Austrije na summitu bi trebale sudjelovati i Njemačka, Francuska, Italija, Španjolska, Grčka, Hrvatska, Portugal, Bugarska, Malta, Cipar, Slovačka i Danska.
- Austrijski sudac korisniku socijale: “Dođete u Austriju i koristite sve pogodnosti”
- Toplinski val u Austriji: prve škole već uvode slobodne dane zbog vrućina, izdano upozorenje za više regija
- U Austriji počelo suđenje osmorici mladića koji su na autocesti teško pretukli dvojicu Hrvata
- Austrija: Uhićen ‘Bosanac’ koji je navodno imao veze sa trgovanjem drogom i sa balkanskim klanom
- Neočekivan savjet za vrućine: Stručnjaci tvrde da bi pomfrit mogao pomoći tijelu


