Nacionalno vijeće Austrije odlučilo je jučer o novim mjerama pomoći kućanstvima da što lakše i bezbolnije prebrode situaciju u kojoj su se našli za vrijeme koronavirus krize.
Tako je na sjednici Nacionalnog vijeća Austrije donesena odluka o novim pomoćima u vidu socijalih politika u visini od 178 milijuna eura. Tako će između ostaloga kućanstva koja primaju socijalnu dobiti i jednokratnu isplatu od 200 eura po djetetu. Ova odluka usvojena je jednoglasno, a prema procjeni za njeno ostvarenje bit će utrošeno oko 26 milijuna eura.
Na raspolaganje je stavljen i iznos od 50 milijuna eura za daljnje povećanje obiteljske naknade za poteškoće. Prema izvješću Norberta Siebera (ÖVP) 102 milijuna eura bit će na raspolaganju primateljima obiteljskih doplataka.
Zastupnici su se između ostaloga složili i da oni koji su u proteklih dvanaest mjeseci pogrešno primali obiteljski doplatak (isteklo pravo na obiteljski dohodak) taj novac ipak neće morati vratiti u državni proračun. To bi trebalo ublažiti poteškoće u kojima su se našle brojne obitelji u vrijeme koronakrize. smatra Barbara Neßler (Zeleni).
- Toplinski val u Austriji: prve škole već uvode slobodne dane zbog vrućina, izdano upozorenje za više regija
- U Austriji počelo suđenje osmorici mladića koji su na autocesti teško pretukli dvojicu Hrvata
- Austrija: Uhićen ‘Bosanac’ koji je navodno imao veze sa trgovanjem drogom i sa balkanskim klanom
- Neočekivan savjet za vrućine: Stručnjaci tvrde da bi pomfrit mogao pomoći tijelu
- Austrijski učenici otišli na maturalac: Zbog vrućine ih 17 kolabiralo, 9 završilo na hitnoj

