17-godišnja Njemica dala se u subotu navečer u opasnu potjeru s policijom u Oberlandu. Djevojka, koja nema vozačku dozvolu, oštetila je tri vozila, među kojima i policijsku patrolu. Dvije osobe su dobile ozljede neutvrđenog stupnja.
U subotu u 21:14 državna služba za promet primila je informaciju da iz Vorarlberga autocestom S16 Arlberg dolazi automobil s njemačkim registarskim oznakama koji vozi “vrlo divlje”.
Patrola policije autoceste Imst reagirala je i pronašla automobil u području tunela Strengen. 17-godišnjakinja je već vozila krivim smjerom prema Innsbrucku. Policija je jurila za vozilom suprotno od propisanog smjera i nekoliko puta pokušala zaustaviti mladu ženu između tunela Pianner i tunela Quadratscher. Ali plan nije uspio. 17-godišnjakinja se nije zaustavila te se dva puta zabiola u policijski automobil.
U Perjentunelu je vozačica skrenula “u pogrešan smjer” te se vratila u standardni trak. Vozila je prema Imstu prevelikom brzinom. U međuvremenu je policija, ponovno pokušala zaustaviti vozačicu u području tunela Roppener. Semafori tunela u području izlaza Imst bili su postavljeni na “crveno”.
17-godišnjakinja je bila prisiljena stati kada je ponovno udarila u policijsku patrolu te se potom zabila i u drugo vozilo s dvoje putnika.
Policija je tek tada uspjela doći do mlade žene. Prema policiji, djelovala je vrlo dezorijentirano. Alkotest je bio negativan. 17-godišnjakinja je ipak prebačena u bolnicu. Osim tri vozila koja su teško oštećena, dvoje putnika iz automobila koji nije sudjelovao u potjeri na bilo koji način zadobilo je neutvrđene ozljede.
Nakon dovršenog očevida, djevojka je, između ostalog, optužena za kaznena djela otpora tijelima državne vlasti, teške materijalne štete i ugrožavanja tjelesne sigurnosti.


