Foto: FF Tulln / https://www.feuerwehr-tulln.at/verkehrsunfall-mit-einer-eingeklemmten-person

Austrija: Osuđena bivša reprezentativka nakon što je skrivila prometnu nesreću sa smrtnim ishodom

Poznata je presuda u procesu protiv bivše reprezentativke ÖFB-a Nine Burger. 35-godišnjakinja je u ponedjeljak ujutro osuđena na devet mjeseci zatvora, od čega šest uvjetno. Bivša nogometašica prošle je godine skrivila prometnu nesreću pod utjecajem alkohola. Preminuo je 37-godišnji Donjoaustrijanac.

Kobna nesreća dogodila se nakon klupske zabave 25. studenog ujutro u donjoaustrijskom okrugu Tulln. Njen se automobil zabio u automobil 37-godišnjeg muškarca koji je poginuo. 35-godišnjakinja je ozlijeđena i prevezena u Sveučilišnu bolnicu Tulln.

Državni odvjetnik optužio je bivšu profesionalnu sportašicu za ubojstvo iz teškog nehaja. Izmjerena joj je alkoholiziranost od 0,78 promila te okolnosti koje se dovode u vezu s u premorom. „To je dovelo do toga da je optužena zaspala”, rekao je tužitelj. „Ona zna da se ne može iskupiti za ono što se dogodilo”, rekao je njezin odvjetnik Johannes Öhlböck.

Bivša vrhunska sportašica i školovana policajka priznala je krivnju za ubojstvo iz teškog nehaja na suđenju u velikoj sudnici u St. Pöltenu. “Tijekom Vienna Business Eveninga u 1. okrugu prijatelji su me pitali bih li želio doći u jedan klub. Zapravo, samo sam htjela svratiti, ali je postalo jako zabavno, srela sam nekoliko prijatelja“, kaže Burger. Jedno je vodilo drugom i odlučila je “nastaviti jer je bilo tako lako”.

“Prošla sam pored auta i imala osjećaj da sam sposobna za vožnju.”, nastavila je. No, na putu je “zaspala i skrenula s ceste”. “Htjela sam se vratiti na cestu, a onda sam ugledala auto.” , prepričavala je. Tada se dogodio udes. Kada je dotrčala do žrtvinog auta iz kojeg se dimilo, mislila je da je sve bio san.

“Moja jedina misao je bila: nadam se da će preživjeti! Nisam željela ništa više od toga da drugi prežive.”, prepričavajući na Sudu tada je zvijezda ÖFB-a briznula u plač: “Svaki dan razmišljam o svojoj obitelji i svaki dan se pitam zašto sam ušla u auto”, rekla je žena puna grižnje savjesti.

Morala je provesti tri noći na psihijatrijskom odjelu. “Jednostavno mi je bilo loše.” Popularna sportašica i dalje je na bolovanju zbog depresije.

“Nijednom riječju nije pokušala prebaciti odgovornost”, založio se Öhlböck za blagu presudu. Dobila je devet mjeseci zatvora, od čega šest uvjetno. Presuda je već pravomoćna. “Jako mi je žao zbog onoga što sam učinila. Žao mi je što sam odgovorna za nečiju smrt i što obitelj mora ispaštati”, zaključila je bivša reprezentativka Austrije.

NE PROPUSTITE