Do sada su necijepljene osobe smjele ići u šetnju ili kupnju za svakodnevne potrebe. S prestankom lockdowna za necijepljene, ali s 2G ograničenjima u maloprodaji, gastronomiji itd. koja su još uvijek na snazi u isto vrijeme, malo će se toga u praksi promijeniti.
Na svom Twitter profilu oglasio se i ministar zdravstva Wolfgang Mückstein. Mjere koje poduzimamo u borbi protiv pandemije uvijek uključuju mjera koje štite naš zdravstveni sustav od preopterećenja – a s druge strane ograničavaju slobodu mnogih ljudi, napisao je ministar.
Ministar je naglasio i da su sve ostale stroge mjere učinkovite te i dalje ostaju na snazi. To znači da se od ponedjeljka 2G pravilo ne ukida te da će pristup trgovinama koje ne prodaju svakodnevne namirnice i ugostiteljskim objektima i dalje imati samo cijepljene ili oporavljene osobe.

