Foto: Andy Wenzel / BKA

Sebastian Kurz podnio ostavku!

Nakon optužbi za korupciju, savezni kancelar Sebastian Kurz (ÖVP) dao je ostavku na svoju dužnost.

“Samo sam čovjek”, rekao je na kratkoj izjavi za medije zahvalivši ÖVP-u i obitelji na potpori.

“Želim napraviti prostora za sprječavanje kaosa i osigurati stabilnost”, rekao je kancelar predloživši ministra vanjskih poslova Alexandera Schallenberga da ga naslijedi na mjestu kancelara.

Izjava sada već bivšeg kancelara, kako ističe, ne znači priznanje krivnje te je iznova kazao kako su optužbe protiv njega lažne.

Sada su na potezu Zeleni kao koalicijski partneri, koji su od početka tražili i nagovještavali da je ostanak u vlasti tirkizno-zelene koalicije i dalje moguć ako Kurz odstupi s dužnosti.

NE PROPUSTITE