Foto: Kardinal Christoph Schönborn / Facebook

Kardinal Schönborn: “Međugorje je dar s neba”

Povodom 40 godišnjice ukazanja u Međugorju, kardinal Christoph Schönborn napisao je kratku objavu o Međugorju. Objava je objavljenja na njegovom službenom Facebook profilu, kao i u dnevnim novinama Heute. Prenosimo je u cijelosti.

“Prije točno 40 godina, 24. i 25. lipnja 1981., šestero mladih ljudi vjerovalo je da je vidjelo Gospu. Lik svjetlosti pojavljuje im se na kamenoj planini u Međugorju, siromašnom katoličkom selu u Hercegovini, usred komunističke Jugoslavije.

“Gospa”, Djevica Marija, govori im o miru, obraćenju i molitvi. Tako započinje priča o mjestu hodočašća koje je danas svjetski poznato. U početku žestoko neprijateljsko, kontroverzno, Međugorje ne prestaje privlačiti najrazličitije ljude. Mnogi na ovom mjestu pronalaze utjehu, ozdravljenje i preuređenje svog života. I sam sam jedan od onih koji su ovdje pronašli snagu u teškim vremenima. Zbog toga sam toliko zahvalan papi Franji što je Međugorje prepoznao kao mjesto hodočašća. Iz ovog mjesta milosti proizlazi mnogo blagoslova.

Zajednica “Cenacolo”, koja pomaže ovisnicima da pronađu izlaz iz ovisnosti, impresivna je. Inspirirana je Međugorjem. Najviše me impresionira koliko je ljudi ovdje doživjelo istinsko pokajanje. Za mene i za mnoge Međugorje je dar neba u našem mirnom svijetu.”

NE PROPUSTITE