Vorarlberg je prva savezna pokrajina u Austriji u kojoj je ove godine dozvoljen rad ugostiteljstva, ali i održavanje događaja, pa tako i koncerata. U utorak navečer grupa Rumborak održala je prvi ovogodišnji koncert u Austriji.
Uz posebne epidemiološke mjere ‘ulaznog testa’, obavezne zaštitne FFP2 maske i posebnog radnog vremena, događaji poput koncerata su ponovno dozvoljeni u ovom dijelu Austrije. Dozvoljeno je i do 100 posjetitelja koji ne smiju plesati, nego moraju ostati na svom sjedećem mjestu.
Grupa Rumborak je prva koja je ove godine održala koncert u Austriji, a koncert je počeo u 18 sati i završio u 19.30 sati zbog ograničenog kretanja koje je na snazi od 20 sati. Koncert je održan u Remise u Bludenzu.
Bludenzov vijećnik za kulturu Cenk Dogan (ÖVP) izjavio je kako je vrlo bitno da se s “nečim krene”. U petak se nastavljaju događaji, a nastupa glazbenik i komičar Markus Lindner.
- Radnik u Austriji pao sa 25 metara tijekom posla, preminuo je
- Zašto se neki bečki tramvaji i vlakovi ne hlade, a zašto je u nekim jako hladno?
- Mladi otac iz Austrije tužio bivšu firmu, na kraju dobio odštetu od čak 53.600 eura
- Hakerska skupina na darknetu cilja Zračnu luku Beč
- Trećina Hrvata nema novca ni za tjedan dana godišnjeg


