Posljednji podatci pokazuju kako je u Njemačkoj od početka pandemije od ili s koronavirusom preminulo 61.286 osoba. 18. travnja će Njemačka organizirati komemoraciju za žrtve koronavirusa, izjavio je predsjednik Frank-Walter Steinmeier (SPD).
Steinmeier je u intervjuu za „Rheinische Post“ izjavio kako će na komemoraciji sudjelovati članovi obitelji preminulih, ali i cijeli politički vrh Njemačke.
Cilj je kao društvo stati iza žrtava, dati glas ožalošćenima i dostojanstveno se oprostiti od preminulih. Broj sudionika će zbog pandemije biti ograničen, a mnogi planovi su i dalje neizvjesni, izjavio je Steinmeier.
- Radnik u Austriji pao sa 25 metara tijekom posla, preminuo je
- Zašto se neki bečki tramvaji i vlakovi ne hlade, a zašto je u nekim jako hladno?
- Mladi otac iz Austrije tužio bivšu firmu, na kraju dobio odštetu od čak 53.600 eura
- Hakerska skupina na darknetu cilja Zračnu luku Beč
- Trećina Hrvata nema novca ni za tjedan dana godišnjeg


