38. izdanje svjetski poznatog Donauinselfesta u Beču će se ove godine održati od 17. do 19. rujna u mnogo manjem obimu nego inače te s posebnim mjerama zbog pandemije koronavirusa.
Pokrajinska tajnica bečkog SPÖ-a Barbara Novak je potvrdila kako će ove godine Donauinselfest (DIF) biti u rujnu, ako to dozvole brojke u tom periodu. Novak očekuje kako će se festival održati s nekoliko pozornica, programom za zabavu i ugostiteljskom ponudom, koja će biti znatno manja nego uobičajeno.
Organizatori DIF-a planiraju povećati broj ulaza i smanjiti standardnu gužvu koja se stvarala na ulazima posljednjih godina. I ovogodišnji DIF će imati besplatan ulaz, a očekuje se kako neće morati smanjiti dozvoljen broj posjetitelja.
U kolovozu i rujnu će na različitim lokacijama u gradu ponovno voziti DIF autobus koji će “donositi” koncerte u različite dijelove grada. Prošle godine se “DIF bus” prvi put vozio gradom, a koncerti su bili samo za mali broj posjetitelja.
Organizatori ne žele objaviti imena izvođača koji će ove godine nastupati na DIF-u, ali su potvrdili kako se žele fokusirati na domaće umjetnike i zvijezde.
- Nevjerojatan slučaj: Djevojka (22) dobila otkaz jer je prerano dolazila na posao
- Država EU dobila dozvolu da ne prima nove migrante
- Policija nudi 20.000 eura za informaciju o ovoj djevojci, traže je zbog strašne stvari
- Tri Srbina uhićena u Beču: Imali plantažu kanabisa
- Hrvat pljačkao po Beču, uhićen je


