U subotu ujutro je u pritvorskom centru Josefstadt u Beču došlo do pobune sedmero zatvorenika u njihovoj ćeliji. Muškarci su se zabarikadirali i uništili namještaj u ćeliji, a na teren je morala doći specijalna jedinica WEGA-e kako bi ih smirila.
Muškarci, koji su marokanskog, alžirskog, zimbabveskog državljanstva ili bez državljanstva, starosne su dobi od 21 do 38 godina.
Pobuna je nastala nešto prije deset sati ujutro i uništili su ogledala, rasvjetna tijela i sudoper u ćeliji. Prilikom pobune je došlo do ozljede jednog od zatvorenika, a samo dolaskom specijalne službe WEGA-e je pobuna mogla biti smirena.
Sada im prijeti dodatna kazna zbog velike materijalne štete.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


