Foto: Ilustracija AMS

Austrijski sudac korisniku socijale: “Dođete u Austriju i koristite sve pogodnosti”

Rumunj prijetio da će zapaliti AMS u Bregenzu, dobio uvjetnu kaznu i novčanu globu

Rumunjski državljanin završio je na sudu u Austriji nakon što je, prema optužbi, zaposlenici AMS-a u Bregenzu zaprijetio da će zapaliti zgradu jer mu je prijetilo ukidanje pomoći za nezaposlene. Povod je bio to što dulje vrijeme nije dostavio traženu potvrdu o zaposlenju, zbog čega mu je mogla biti obustavljena novčana naknada.

Prema iskazu službenice, muškarac je tijekom razgovora postajao sve glasniji i agresivniji, a na kraju je navodno rekao da će zapaliti zgradu AMS-a. Optuženi je to na sudu negirao i tvrdio da je samo rekao kako će zaposlenicu prijaviti jer, po njegovu mišljenju, nije dobro radila svoj posao. Ipak, jedan kolega službenice potvrdio je da je prijetnja izrečena, piše Heute.

Sud nije prihvatio obranu koja se pozivala na moguće jezične nesporazume. Muškarac je proglašen krivim za tešku prisilu te je osuđen na šest mjeseci uvjetnog zatvora i novčanu kaznu od 5.400 eura.

Prilikom obrazloženja presude sutkinja je uputila i oštre riječi optuženom, poručivši da se ne može dolaziti u Austriju, koristiti pogodnosti socijalne države i pritom se tako ponašati.

NE PROPUSTITE