Treća godina pandemije – i opet na jesen Austrija raspravlja o pooštravanju mjera protiv koronavirusa. Ministar zdravstva Johannes Rauch razmatrao je ponovno uvođenje zahtjeva za FFP2 maskama. Šefica Zelenog kluba Sigrid Maurer dodatno je podgrijala raspravu intervjuom na večer izbora: “Kao što se uvijek najavljivalo: kada dođe zima, kada brojke porastu, onda će u jednom trenutku maske biti obavezne u zatvorenom prostoru, javnom prijevozu i u trgovini mješovitom robom”, rekla je Maurer.
Uslijedilo je sveopće odbacivanje tih namjera. Šef FPÖ Beča Dominik Nepp stao je oštro protiv te mjere. Trgovačko udruženje kritiziralo je namjere vlade: “Maloprodaja nije žarište korone. Uvođenje zahtjeva za maskama bila bi posljednja kap koja je prelila čašu. Mnogi su zaposlenici već najavili da žele dati otkaz ako se zahtjev za maskama u trgovinama ponovno pojavi.”
Građani masovno odbacuju namjere o vraćanju maski.
Za ÖVP trenutno nisu zamislive nove mjere, saznaju austrijski mediji. Pored toga, ni savezne države nisu oduševljenje novim mjerama. “Osim Michaela Ludwiga, niti jedan guverner nije se izjasnio u prilog tome.”, pišu insajderi.
Što će se dogoditi još je teško prognozirati, ali čini se kako je većina protiv mjera.


