Foto: BKA / Dragan Tatić

Vlada odlučila: Neke mjere će biti pooštrene od 22. srpnja

Iako je vlada odlučila ublažiti određene mjere od 22. srpnja, neke mjere će biti i pooštrene. To je odlučeno nakon današnjeg sastanka ministra zdravstva Wolfganga Mücksteina (Zeleni) i ministrice turizma Elisabeth Köstinger (ÖVP) te predstavnika nekih austrijskih pokrajina. Radna skupina odlučila je da će doći do određenog zatezanja, prije svega zbog dominacije Delta soja koronavirusa.

U budućnosti, odnosno od 22. srpnja svi koji žele ići u disko i noćne klubove moraju biti cijepljeni ili moraju imati negativan PCR test. Isto tako, promjene dolaze i za sve cijepljenje koji žele posjedovati zelenu covid putovnicu, odnosno potvrdu.

Od 15. kolovoza, certifikat za zelenu covid putovnicu izdavat će se samo potpuno cijepljenim osobama, odnosno onim osobama koje su primile obje doze cjepiva. Propisi za ljude koji su cijepljeni cjepivom Johnson & Johnson, kao i za one koji su se oporavili i koji su testirani ostaju nepromijenjeni.

Isto tako. u ugostiteljstvu i na događajima registracija posjetitelja ostaje obvezna do daljnjeg.

NE PROPUSTITE