Jedna Austrijanka iz okruga Schwaz (Tirol) prošlu je subotu primljena u bolnicu. Unatoč cijepljenju s prvom dozom cjepiva ona se zarazila s čak dvije mutacije korone.
Ovaj slučaj je za “Heute” potvrdio i pokrajinski glasnogovornik tirolske vlade. “Analizama u okrugu Schwaz posljednjih je dana utvrđeno oko 20 slučajeva britanske mutacije virusa koji bi mogli imati obilježja i druge mutacije.”
Od zdravstvenih vlasti se saznaje da se zaražena osoba osjeća jako dobro te da se dobro nosi s tim stanjem. Ovo je ujedno i prvi takav zabilježen slučaj.
“Heute” je o navedenom slučaju poslao upit Agenciji za zdravlje i sigurnost hrane (AGES). Oni su u svome odgovoru naveli da nije riječ o dvjema varijantama virusa nego samo o britanskoj mutaciji s dodatnom južnoafričkom mutacijom.
Postoje naznake da se virus tako može lakše usidriti na stanice, pa bi bio još zarazniji. Reinfekcija je moguća i nakon bolesti koja je već prošla. “Ova su pitanja također u fokusu studije cijepljenja u Schwazu koju je proveo MedUni Innsbruck”, izjavili su stručnjaci iz AGES-a.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura



