Jedan 18-godišnji mladić iz Beča poginuo je u subotu u tragičnoj nesreći prilikom penjanja u području „Erzherzog-Johann-Klettersteig“. Njegova dva prijatelja, koji su ga pratili, prošli su bez ozljeda.
Trojica mladića zajedno su krenula na penjački izlet na području općine Eisenerz. Nakon što su uspješno savladali feratu, oko 14:30 sati započeli su silazak označenom i djelomično osiguranom stazom prema jezeru Leopoldsteinersee. U jednom strmom dijelu, 18-godišnjak je navodno poskliznuo na labavom šljunku i potom pao oko 200 metara niz stjenoviti kanal.
Unatoč brzoj intervenciji hitnih službi, liječnica hitne pomoći s helikoptera Christophorus 17 mogla je samo konstatirati smrt mladića. Njegova dva prijatelja pratili su pripadnici gorske službe spašavanja do doline, gdje ih je preuzela ekipa za krizne intervencije prije nego što su ih pokupili roditelji.
Tijelo stradalog izvučeno je uz pomoć policijskog helikoptera u suradnji s gorskom službom spašavanja Eisenerz. Dva pripadnika alpinističke policije započela su izravno na mjestu nesreće istragu o uzrocima događaja. Nema naznaka o tuđoj krivnji.


