Foto: Mantas Hesthaven / unsplash.com / Ilustracija

Sve više radnika iz Podravine odlazi u Austriju i Njemačku

U redakciju ePodravine početkom tjedna javio nam se jedan od zaposlenika Koprivničkih voda i poručio da brojni radnici odlaze iz kompanije nezadovoljni plaćama koje imaju. Tvrdi kako ih je već nekoliko otišlo, a novi egzodus se sprema.

– Znam da su dvojica na odvodnji dala otkaze, dvojica vodoinstalatera također, a koliko sam čuo, na odlazak je spremno još njih pet do sedam. Ljudi masovno odlaze, nezadovoljni su plaćama koje imaju, koje su mizerne, a koje gazde ne žele podići – rekao je sugovornik koji je želio ostati anoniman.

Istaknuo je da su plaće u prosjeku oko 4500 do 5000 tisuća kuna, što ovisi o olakšicama i broju radnih dana, a to je vrlo malo za kvalificirane radnike. Također, dodao je da dečki odlaze uglavnom u inozemstvo, ali imaju ponude i od privatnika, koji plaćaju puno bolje.

Sve to potvrdio nam je i direktor Koprivničkih voda Zdravko Petras. Nazvali smo ga i prenijeli ono što nam je rekao jedan od radnika.

– Istina je da je nekoliko ljudi u zahtjevu za sporazumni raskid ugovora, ali mi promptno reagiramo i već smo nekoliko ljudi zaposlili. Eto, u ponedjeljak su nam došla dvojica, vodoinstalateri, a jedan radnik dolazi nam još do kraja tjedna, tako da nema nekog značajnog deficita. To je jednostavno tako. Činjenica je da su stručni radnici poput vodoinstalatera na tržištu traženi i dečki idu za većim plaćama. Eto, konkretno, ovi naši odlaze za Austriju ili Njemačku koliko sam upućen – rekao je Petrasu svojoj izjavi za ePodravinu.

NE PROPUSTITE