Ministar obrazovanja Heinz Faßmann (ÖVP) je u četvrtak ujutro uz virologinju Moniku Redlberger-Fritz predstavio plan za škole u narednom periodu.
U istočnim pokrajinama Beč, Donja Austrija i Gradišće učenici će biti na raspustu do 9. travnja, nakon čega prelaze na online način nastave. Plan je nakon toga postupno se vraćati u školske klupe uz obavezan negativan PCR test. Vorarlberg, Tirol, Salzburg, Koruška, Štajerska i Gornja Austrija nastavljaju s nastavom od 6. travnja s fizičkom nastavom u osnovnim školama, gdje će se nastava odvijati u smjenama.
Faßmann je donio odluku kako će učenici u mjestima, gdje je incidencija veća od 400 novozaraženih na 100.000 stanovnika, automatski ići na online nastavu dok se ne smanji incidencija.
Ministarstvo obrazovanja je donijelo i odluku o tome što će biti u slučaju zaraženog učenika u jednom razredu. U tom slučaju svi učenici postaju tzv. K1 kontakti, zbog čega će svi učenici morati u karantenu i prelaze na online nastavu.
Dodao je kako je od početka školske godine zabilježeno 5.000 pozitivnih testova, ali „ne treba sve ribe stavljati u istu mrežu“. Samo jedan posto roditelja svojoj djeci nije dozvolilo odlazak u škole zbog testiranja.
U višim razredima će se uvesti testiranje s kompleksnijim testovima gdje je potrebno pipetiranje, a ti testovi imaju veću vrijednost osjetljivosti i kvalitetniji su. Virologinja Redlberger-Fritz objašnjava kako „djeca nisu bilo koji dio lanca zaraze, već važan dio lanca zaraze“ jer se i „djeca mogu ozbiljno razboljeti“. Svjesna je kako antigenski testovi „mogu pokazati i lažno negativne, ali i lažno pozitivne rezultate“.
- Inflacija u Austriji ponovno raste: Cijene u svibnju skočile na 3,7 posto
- Austrija: Tisuće obitelji još mogu iskoristiti vaučer od 150 eura
- Austrija: Imam pred sudom u Beču zbog optužbi za terorizam i poticanje mržnje
- EU potvrdila zakon o deportacijama: Uspostavit će se centri za deportacije
- Austrija: Uvode se nova pravila kod plaćanja parkinga



