Foto: Snimka zaslona / YouTube

Schallenberg na gala večeri bez maske i socijalne distance

Dok je cijela zemlja u lockdownu te su otkazani brojni koncerti te društvena događanja, kancelar Alexander Schallenberg se pojavio na ORF-ovoj gala večeri “Licht ins Dunkel” gdje nije nosio masku niti se pridržavao potrebne socijalne distance.

Raskošna gala večer “Licht ins Dunkel” već je izazvala val bijesa, a ljudi su plesali i smijali se pred kamerama usred izolacije. Sada postoji i ogorčenje oko saveznog kancelara: Bez minimalne udaljenosti i bez maske, fotografiran je s Joachimom Bankelom, šefom kluba “Babenberger Passage” – samo nekoliko dana nakon što je stupila na snagu stroga karantena za milijune Austrijanaca i društveni kontakti morali su se svesti na minimum.

Posebno zanimljivo je da je tjedan dana prije lockdowna, “Babenberger Passage” objavio je da se želi dobrovoljno zatvoriti “kako bi zaštitio goste”, uostalom, “broj novih infekcija je prevelik”, izvijestili su tada iz kluba. Sada se šef “Babenberger Passage” pojavljuje pored kancelara na večernjem događaju bez maske. Zauzvrat, NEOS je otkazao sudjelovanje na svečanosti najavom zatvaranja, piše “Krone”.

I prije toga sjajna gala večer “Licht ins Dunkel” na ORF-u izazvala je ljutite reakcije svojim užasnim izgledom: dok je cijela zemlja ostala u strogoj izolaciji, koncerti su otkazani, a barovi zatvoreni, slavne osobe su plesale pred kamerama u srijedu navečer uz zvuke glazbe “Live is Life”. Prisutni su bili i savezni predsjednik Alexander Van der Bellen, kancelar Alexander Schallenberg kao i vicekancelar Werner Kogler.

Pojavljivanje vodećih ljudi države na ovom događaju izazvalo je oštre reakcije na društvenim mrežama.

NE PROPUSTITE