Foto: Freepik / Ilustracija

Red Bull svim zaposlenicima isplaćuje bonus od 3000 eura

Jedanaest milijardi prodanih limenki i 1,7 milijardi eura dobiti. U Red Bullu, zaposlenici i ove godine imaju koristi od velikih brojki i sjajnih poslovnih rezultata tvrtke.

Salzburška Red Bull Grupa nedavno je objavila impresivne poslovne brojke. Prošle godine prodaja je porasla za 24 posto na 9,7 milijardi eura, a prodane limenke su prvi put premašile granicu od jedanaest milijardi. Dobit je iznosila 1,7 milijardi eura.

Ne samo dva vlasnika, tajlandska industrijska obitelj Yoovidhya (51 posto) i Mark Mateschitz (49 posto), već i zaposlenici grupe sada imaju koristi od dobrog razvoja poslovanja. Kao i prošle godine, Red Bull im i ove godine isplaćuje poseban bonus. I to, kao i prošle godine, iznosi 3000 eura, prenosi Salzburger Nachrichten. Red Bull tako koristi instrument koji je austrijska savezna vlada stvorila tijekom Corona krize i nedavno produžila zbog vala inflacije. Zaposlenici s nepunim radnim vremenom dobivaju razmjerni dio.

Bonus se isplaćuje i zaposlenicima podružnica kao što je ServusTV. Red Bull zapošljava oko 1700 ljudi u Austriji. Na ServusTV-u ima više od 300 zaposlenih.

NE PROPUSTITE