Poliklinika Zlatki cekin je centar za rehabilitaciju i odgoj djece s poteškoćama u razvoju već 28 godina. Osnovali su je franjevci iz Bologne u Slavonskom Brodu te povjerili provinciji Bosni Srebrenoj.
U prošloj godini su krenuli u gradnju nove zgrade za oko 120 pacijenata te 50-ero djece koji koriste socijalne usluge, ali je ponestalo novca. Prije blagdana, jedna velika donacija pozitivno ih je iznenadila i jako obradovala.
Naime, nogometaš talijanskog Milana Ante Rebić uplatio je čak 10.000 eura, a Grad Slavonski Brod je donirao oko 13.000 eura.
“Bojali smo se da ćemo s ovim radovima morati stati da ne odemo u dugove. Zahvaljujući njima te većem broju manjih donacija nadamo se da ćemo na novi objekt moći staviti krov. Još prikupljamo novčanu pomoć i molimo sve koji mogu i hoće da nam se jave i pruže podršku“
izjavio je ravnatelj Zlatnog cekina fra Ilija Jerković
Riječ je o neprofitnoj ustanovi u kojoj roditelji djece s poteškoćama mogu dobiti stručnu pomoć kroz razne programe i terapije poput rane dijagnostike, rehabilitacije i socijalizacije, a jedina su polivalentna ustanova za rehabilitaciju djece u istočnoj Hrvatskoj.
U centru trenutno radi 65 djelatnika, a ravnatelj poziva sve donatore da se sami uvjere kome ide njihova pomoć jer se ne može opisati što i kako rade.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura

