Demografija je hrvatski problem broj jedan, a o tom problemu se u hrvatskoj javnosti jako malo govori. Pitanje demografije postalo je posebno problematično od ulaska Hrvatske u EU.
Svjedoci smo kako Hrvatsku napušta sve veći broj građana, ali koliki su razmjeri demografske katastrofe najbolje govori činjenica da je u posljednjih deset godina u Hrvatskoj nestao grad veličine Splita ili cijela Istarska županija.
Prema pisanju hrvatskih dnevnih novina Večernji list u proteklih deset godina jedino se u Gradu Zagrebu i Istarskoj županiji povećao broj stanovnika.
Po podacima Državnog ureda za statistiku (DZS) Zagreb je 2016. godine premašio brojku od 800.000 stanovnika i od tada lagano raste jer je najjače ekonomsko središte u Hrvatskoj. Gledano po županijama, Sisačko-moslavačka županija izgubila je oko 27.000 stanovnika, Osječko-baranjska oko 33.000, Primorsko-goranska oko 12.000 tisuća stanovnika. Dubrovačko-neretvanska županija zabilježila je minus od “samo” 900 stanovnika.
U slučaju da se isti demografski trendovi nastave do 2051. godine broj stanovnika u radnoj dobi (od 15 do 64 godine) smanjit će se za više od milijun stanovnika. Zabrinjava i činjenica da će se broj mladih (0-14 godina) smanjiti za oko 273 tisuće ljudi. Broj starijih od 65 i više godina povećat će se za oko 185.000 ljudi.
- Austrijski sudac korisniku socijale: “Dođete u Austriju i koristite sve pogodnosti”
- Toplinski val u Austriji: prve škole već uvode slobodne dane zbog vrućina, izdano upozorenje za više regija
- U Austriji počelo suđenje osmorici mladića koji su na autocesti teško pretukli dvojicu Hrvata
- Austrija: Uhićen ‘Bosanac’ koji je navodno imao veze sa trgovanjem drogom i sa balkanskim klanom
- Neočekivan savjet za vrućine: Stručnjaci tvrde da bi pomfrit mogao pomoći tijelu


