Vijest da će se od kolovoza moći cijepiti i u poznatoj bečkoj crkvi, katedrali sv. Stjepana izazvala je velike rasprave u javnosti. Cijepljenje u katedrali počelo je danas (12. kolovoza), a akcija cijepljenja na toj lokaciji trajat će dva vikenda (od četvrtka do nedjelje, od 10 do 21 sat).
Prema prethodnim najavama, bez obveze prethodnog registriranja bit će ponuđena cjepiva Johnson & Johnson i BioNTech / Pfizer.
Prema riječima katedralnog župnika Tonia Fabera ideja za mjesto cijepljenja potekla je od gradskog vijećnika za zdravstvo Petera Hackera (SPÖ), na što su se oni u crkvi brzo složili.
Podsjetimo, bečki nadbiskup, kardinal Christoph, ranije je tražio informacije o mogućnostima cijepljenja u crkvi.
Zasigurno da će ovo nekonvencionalno mjesto za cijepljenje izazvati brojne reakcije i komentare, ali kako kažu iz Ureda za zdravstvo kao i iz Biskupije na ovaj način se želi odaslati poruka.
Jučer su katedralu posjetili i bečki gradonačelnik Michael Ludwig koji je bio u pratnji gradskog vijećnika za zdravstvo Petera Hackera (oba SPÖ), te katedralni župnik Toni Faber i bečki kardinal Christoph Schönborn.
Svi oni su izrazili zadovoljstvo što je katedrala sv. Stjepana postala jedno od mjesta na kojima se može cijepiti protiv koronavirusa.
- Tri Srbina uhićena u Beču: Imali plantažu kanabisa
- Hrvat pljačkao po Beču, uhićen je
- Austrija: Nova pravila za prodaju alkohola
- Austrija: Od petka vrijede stroža pravila za azil
- Austrija: Masovna tučnjava Sirijaca i Kosovara


