Hrvatski premijer Andrej Plenković je na današnjoj sjednici hrvatske vlade govorio o aktualnoj situaciji vezanoj za koronavirus. Hrvatska posljednjih dana ponovno bilježi nešto veći broj novozaraženih, a ministar zdravstva Vili Beroš istaknuo je kako u zadnjih 24 sata Hrvatska ima 777 novozaraženih. Plenković ističe kako je situacija i dalje stabilna, ali da treba biti oprezan.
“Situacija nam je i dalje relativno dobra, ali vidimo da se u zadnja tri tjedna situacija s novozaraženima nešto pogoršala. Sad smo šesti najniži po tjednoj incidenciji u EU, osmi najniži po stopi smrtnosti. Imamo ipak najnižu tjednu incidenciju u srednjoj i mediteranskoj Europi. Najvažnije je da budemo svjesni da se u našem okruženju u Italiji, Mađarskoj, Srbiji, BiH vidi dosta visok rast i to nas mora sve zajedno voditi ka većem oprezu, s obzirom na to da smo popustili mjere”, rekao je Plenković.
Plenković je objasnio da je važno da novi kontekst društvenog života prati i veća osobna odgovornost te se osvrnuo i na turističku sezonu koja je pred vratima.
“Vidimo porast u nekim jadranskim županijama. Posebno je važno povezati današnju situaciju s našom zajedničkom namjerom da osiguramo turističku sezonu, zato je izrazito bitno da se ljudi pridržavaju epidemioloških mjera i nastojanju da trend koji smo imali držimo stabilnim i da možemo dalje gledati kako osigurati pune gospodarske i društvene aktivnosti”, jasan je bio Plenković.
- Teška prometna nesreća u Austriji: Šest osoba ozlijeđeno u frontalnom sudaru, više njih zadobilo teške ozljede
- Novo istraživanje: Više od polovice Austrijanaca nezadovoljno radom vladajuće koalicije
- Austrija produljuje granične kontrole za još tri mjeseca: Na snazi ostaju pojačane provjere prema četiri susjedne države
- Alarmantni podaci iz Austrije: Stanovanje poskupjelo i do 41 posto u deset godina, najteže podstanarima i samohranim roditeljima
- Većina građana u Austriji će štedit na ljetovanju, prosječni budžet pao na 1.200 eura


