ottakring
Ottakring, arhiva [Foto: Gugerell | Wikimedia]

Ottakring – Beč: Neredi navijača nakon susreta Švicarske i Srbije

U Ottakringu se u petak navečer oko 22 sata okupilo oko 150 nogometnih navijač nakon susreta Srbije i Švicarske. Blokirali su kolnik na Ottakringer Strasse i zapalili pirotehniku. Policija je bila u akciji.

Poraz reprezentacije Srbije od Švicarske na Svjetskom nogometnom prvenstvu “natjerao” je nogometne navijače na ulice. Prve policajce koji su pristigli gađali su bocama, a zatim se masa odjednom pokrenula. “Gomila je željela marširati prema centru grada, što se moralo regulirati”, rekao je glasnogovornik policije Markus Dittrich.

Policija je mobilizirala dodatne snage. U konačnici su u operaciju bili uključeni policijski službenici iz gradskog policijskog zapovjedništva Ottakringa, različite snage s mrežnih kvadrata iz različitih okruga, specijalna jedinica WEGA, grupe iz pripravne jedinice i policajci iz Državnog odjela za promet Beča.

Policija je blokirala ceste i okružila okupljene. Utvrdila je identitet i raspisala prijave. Gomila se potom polako razišla, a akcija je završila oko 1 sat iza ponoći. Nije bilo uhićenja, a nitko nije ozlijeđen.

NE PROPUSTITE