Njemački kancelar Scholz o obveznom cijepljenju: “Mi smo zemlja u kojoj se većina ljudi pridržava zakona”

Novi njemački kancelar Olaf Scholz (SPD) manje se oslanja na policiju i prisilu nego na savjesnost građana u provedbi i donošenju planiranog općeg obveznog cijepljenja u Njemačkoj. “Mi smo zemlja u kojoj se većina ljudi pridržava zakona”, rekao je Scholz za “Bild am Sonntag” te dodao “Ne zato što nas policija posvuda provjerava, nego zato što je dio naše prirode da poštujemo takva pravila.”

Njemački Bundestag će razmatrati detalje mogućeg obveznog cijepljenja protiv korona virusa. “U svakom slučaju, kao saborski zastupnik glasat ću za obvezno cijepljenje jer je to zakonski dopušteno i moralno ispravno”.

U borbi protiv covida, Scholz uzima u obzir sva sredstva. “Ne smije biti crvenih linija, ova pandemija nam je to stvarno pokazala”, rekla je novi njemački kancelar. “Uvijek moramo biti spremni na preispitivanje kada to okolnosti zahtijevaju. A onda djelovati brzo i odlučno.”

NE PROPUSTITE