Kao odgovor na pandemiju koronavirusa koja je izmakla kontroli, Bavarska želi uvesti 2G pravilo. Od 16. studenog 2G pravilo trebalo bi se primjenjivati u cijeloj Bavarskoj, kako je jučer u Münchenu objavilo Ministarstvo zdravlja, a prenose njemački mediji.
“Samo uz dosljedna ograničenja pristupa kao što je 2-G možemo uspjeti zaštititi naš zdravstveni sustav od još dramatičnijeg tereta”, rekao je ministar Klaus Holetschek (CSU).
Zbog toga su, prema Holetscheku, sada “pristali uvesti strože propise o pristupu restoranima i hotelima u Bavarskoj te ujedno pozivaju saveznu vladu da stvori pravnu osnovu za obvezni 2-G Plus u klubovima i diskotekama”.


