Iako se na mnogim mjestima u Austriji u lokalima i restoranima čaša vode poslužuje besplatno, u nekima ju morate platiti.
U ljetnim mjesecima za velikih vrućina bit ćete sretni ako vam netko dok čekate jelo, za stol donose čašu hladne vode. Srećom, pijenje vode iz slavine u Austriji je, većinom, besplatno. No, ima ipak i onih koji ne misle tako.
Tako neki naplaćuje svega nekoliko centi, ali se možete naći u restoranu gdje ćete cijenom biti neugodno iznenađeni. Vlasnici se pravdaju njihovom logikom, kako je voda besplatna, ali se usluga naplaćuje.
Što vi kažete?
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


