Početkom godine pisali smo o slučaju ugostiteljice Alexandre Pervulesko iz Linza, koja je unatoč zabrani otvorila svoj kafić, zbog čega je policija kaznila i nju i 45 okupljenih posjetitelja koji se nisu pridržavali mjera.
Pervulesko je dan prije najavila na Facebook stranici lokala otvaranje istog uz natpis: „Ovim putem zabranjujem svim radikalnim ljevičarima ili desničarima ulaz u moj Badcafe! Nisam nikada bila radikalna, samo želim preživjeti“ te „Kao mama sam primorana da izbjegnem zakon, jer ne mogu nahraniti svoje dijete“.
Sada je Pervulesko od lokalnog Magistrata dobila novčanu kaznu u iznosu od 5.000 eura te dodatno mora platiti kaznu od 400 eura, budući da je na ljeto prošle godine ostavila otvorenu ugostiteljsku terasu poslije radnog vremena.
51-godišnjakinja je najavila žalbu ispred pokrajinskog Upravnog suda, budući da tvrdi da se zbog izgubljenog prometa nalazi na rubu beskućništva.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


