Prema pisanju Hrvatske turističke zajednice, njemački Institut za zdravstvo Robert Koch uklonio je četiri hrvatske županije s liste rizičnih područja, a riječ je o Istarskoj, Krapinsko-zagorskoj, Požeško-slavonskoj i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. To je potvrdio i Romeo Draghicchio, direktor Predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Njemačkoj.
Sukladno tome je i njemačko Ministarstvo vanjskih poslova ukinulo negativno upozorenje za putovanja u navedene županije što znači da se pri povratku u Njemačku iz spomenutih županija ne mora predočiti negativan PCR test i nije potrebna karantena.
Navedena odluka stupa na snagu od 7. ožujka 2021. godine. Za ostale županije i Grad Zagreb izdano je upozorenje kojim se moli građane da ne putuju ukoliko to nije neophodno.
Njemačka vlada je zbog osjetnog porasta broja novih infekcija koronavorusom od kraja prošloga ljeta više regija u nekoliko članica EU-a proglasila rizičnima i preporučila svojim građanima da odustanu od putovanja koja nisu doista nužna, no nije im putovanja izričito zabranila.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


