Foto: Emiel Molenaar / Unsplash

Hrvatska od danas zračnom linijom povezana sa SAD-om

Hrvatska, točnije Dubrovnik, od danas su zračnom linijom ponovno povezani s New Yorkom, odnosno SAD-om. Naime, zrakoplov kompanije United Airlines danas je u 10:32 sletio u dubrovačku zračnu luku.

Zrakoplov je iz New Yorka u Dubrovnik prevezao 214 putnika. Putnike su svečano dočekali gradonačelnik Mato Franković, direktor Zračne luke Dubrovnik Frano Luetić, direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić te predstavnici aviokompanije United Airlines, piše DuList.hr.

Direktor Zračne luke Dubrovnik Frano Luetić istaknuo je da je sretan jer nakon dvije godine Dubrovnik je opet povezan sa SAD-om. Istaknuo je još i da prodaja karata za ovaj let ide jako dobro. “Prodaja za iduća tri mjeseca ide jako dobro. Izravna linija predstavlja veliku reklamu i jedan od načina oporavka tržišta. Nadam se da će linija ići i u idućim godinama”, rekao kazao je Luetić.

Potpredsjednik za razvoj novi ruta u United Airlinesu Patrick Quayle rekao je da je ovo za njih poseban trenutak. “Uzbuđeni smo zbog slijetanja u Hrvatsku prvi put u povijesti Uniteda dok inauguriramo ovaj let između New Yorka i Dubrovnika. Iza nas su dvije teške godine i drago nam je da smo povezali naše dvije države”, rekao je Quayle.

Gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković naglasio je da je ovo prvi let nakon 30 godina koji je povezao Dubrovnik i New York. “Danas je veliki dan za Dubrovnik, ali i za Hrvatsku. Nakon više od 30 godina, avion iz New Yorka slijeće u Dubrovnik. Ovo bi bio veliki uspjeh i da nismo u pandemiji. Posebno veseli činjenica da u dva dana imamo dvije američke kompanije koje slijeću u Dubrovnik”, rekao je Franković.

Direktor HTZ-a Kristjan Staničić istaknuo je da je ovo povijesni dan za hrvatski turizam. “Ovo je povijesni dan za naš turizam. Američko je tržište najvažnije za naš turizam. Mislim da su Hrvatska i SAD uistinu veliki turistički partneri. Prepoznati smo kao jedna od top turističkih destinacija”, istaknuo je Staničić



NE PROPUSTITE