Aldi Süd, vlasnik lanca supermarketa Hofer, ove jeseni uvodi mnoge digitalne promjene koje bi kupcima trebale olakšati svakodnevnu kupovinu.
Austrijanci su poznati po rečenici „Nova blagajna, molim!“, no to bi uskoro moglo postati prošlost. Kako je za časopis „Trend“ izjavio šef Hofera Horst Leitner, njemački Aldi Süd želi digitalizirati kupovinu, a pilot program će se provoditi u austrijskom Hoferu.
Tako će od jeseni biti moguće plaćati putem aplikacije ili samouslužnim blagajnama. Ovakav način kupovine je već moguć u američkom Amazonu, koji je otvorio svoje supermarkete u SAD-u. Ovdje je moguće koristiti kolica za kupovinu u kojima se nalaze senzori koji prepoznaju što se ubacuje u kolica, a automatski se novac skida s računa.
Aldi Süd želi do kraja ove godine skloniti stari način pisanja cijena sa svojih polica i uvesti digitalne cijene. Ukupno će investicija digitalizacije kupovine tvrtku koštati oko 1,5 milijardi eura.
- Inflacija u Austriji ponovno raste: Cijene u svibnju skočile na 3,7 posto
- Austrija: Tisuće obitelji još mogu iskoristiti vaučer od 150 eura
- Austrija: Imam pred sudom u Beču zbog optužbi za terorizam i poticanje mržnje
- EU potvrdila zakon o deportacijama: Uspostavit će se centri za deportacije
- Austrija: Uvode se nova pravila kod plaćanja parkinga


