Foto: MedUniWien

Hacker objavio tekst zabrinute žene: Je li sve kao što se čini na fotografijama?

Bečki gradski vijećnik za zdravstvena pitanja Peter Hacker očitovao se danas putem svojeg Facebook profila gdje se osvrnuo na tekstove koje su danas objavili austrijski mediji, a koji se odnose na stanje u AKH. Njegov Facebook status prenosimo u cijelosti, a on daje malo drugačiju sliku na slike koje su jutros objavili austrijski mediji.

Svi smo danas u dnevnim novinama vidjeli fotografije iz AKH koje na prvi pogled djeluju uznemirujuće. Ali još više me zabrinjava činjenica da se fotografije starije od mjesec dana objavljuju bez temeljitog istraživanja i da se na početku opisuju kao skandalozne.

Rad s pacijentima s demencijom u bolnicama i domovima za starije osobe uvijek je poseban izazov za naše zaposlenike – još veći kada se dogodi nesreća, a pacijent ne razumije što se događa oko njega tijekom liječenja. Svatko (poput mene) tko u obitelji ima rođake s demencijom zna točno o čemu govorim. Zato standardni procesi skrbi predviđaju da se mora učiniti sve kako bi se osiguralo da pacijent ne može ponovno pasti s kreveta nakon nezgode. Zato je odabrani zahvat u traumatološkoj kirurgiji usred noći dobar i razumljiv, makar slika bila uznemirujuća
.
Stoga ovim putem izričito zahvaljujem našim djelatnicima u hitnoj službi AKH na svakodnevnom angažmanu, vještini i spremnosti da se svakodnevno bore za zdravlje svojih pacijenata.

Danas mi je pisala kći prikazane pacijentice, a čula sam se i telefonom s njom. Njezina je majka sada dobro i vratila se u starački dom. Uz njezin pristanak, u nastavku je poruka koju mi ​​je poslala:

“Poštovani gospodine Hacker, željela bih se osvrnuti na izvještaje u Kurieru, Kroneu, Standardu Ō1 itd. u vezi s pacijentom koji leži na zemlji na odjelu u AKH. Ovo je moja majka koja je operirana nakon nekoliko padova i noću je spavala na madracu zbog svoje sigurnosti jer je vrlo okretna i stalno je htjela ustati iz kreveta. S njom je cijelo vrijeme bio i državni službenik koji je čuvao mjesto. Ne mogu više slušati sve te omalovažavajuće i neistinite izvještaje od gospodina Mahrera i FPÖ-a. Sve je u hvatanju glasova, nitko od ovih ljudi nikada nije pogledao situaciju u AKH. Također, vjerujem da je fotografiranje kazneno djelo, a da se kurir upusti u to bez ikakvog istraživanja. Molim Vas za jasno očitovanje jer ne znam kome se drugo obratiti!
Puno hvala i srdačan pozdrav Elisabeth P.”

NE PROPUSTITE