Grad Graz planira danas predstaviti svoje planove za gradnju podzemne željeznice, a razgovarat će se o konkretnim planovima linija i troškova. Zbog komplicirane procedure financiranja, potrajat će dok projekt ugleda svjetlo dana.
Još 1998. godine se u izbornoj kampanji govorilo o „maloj podzemnoj željeznici“ u Grazu, a 20 godina kasnije gradonačelnik Siegfried Nagl (ÖVP) je ponovno pokrenuo priču.
Nagl već duže vremena govori kako grad raste, a opcije javnog prijevoza više nisu dostatne za toliki broj ljudi. Bitno je, kaže Nagl, spojiti okolna naselja s centrom grada, kako se na vrhuncu dana ne bi stvarale gužve na cestama.
Prema posljednjim planovima, planira se napraviti križna ruta podzemne željeznice, gdje istočno-zapadna linija vozi od Ragniza preko LKH bolnice i Glavnog kolodvora do UKH u Eggenbergu. Sjeverno-južna linija vozila bi od Göstinga do centra grada, Don Bosca i Weblinga.
Kritičari smatraju kako je Graz premalen grad za podzemnu željeznicu, a i činjenično stanje je da je potrebna financijska pomoć od države kako bi se sve financiralo.
- Austrija: Imam pred sudom u Beču zbog optužbi za terorizam i poticanje mržnje
- EU potvrdila zakon o deportacijama: Uspostavit će se centri za deportacije
- Austrija: Uvode se nova pravila kod plaćanja parkinga
- Austrijska ministrica: Marama nije bezazlen komad tkanine, već simbol potlačenosti i sredstvo kontrole djevojčica
- Rumunj u Austriji preglasno slušao glazbu, susjedi se požalili pa izbio kaos


