Sport

Fenomenalna Donna Vekić u polufinalu Wimbledona

Objavljeno

na

Fenomenalna Donna Vekić plasirala se među četiri najbolje tenisačice na Wimbledonu nakon što je u četvrtfinalu pobijedila novozelandsku tenisačicu hrvatskog porijekla Lulu Sun rezultatom 5-7, 6-4, 6-1.

U svom trećem Grand Slam četvrtfinalu, a prvom u Wimbledonu, 37. tenisačica svijeta Vekić morala se teško boriti protiv 123. rangirane Sun, koja je htjela postati tek druga kvalifikantica koja je stigla do polufinala ženskog singla na Wimbledonu te je pružila sjajan otpor, posebno u prvom setu. Bio je to neizvjestan susret tijekom prva dva seta, no nakon što je Vekić uspjela poravnati na 1-1, 23-godišnja Sun je ostala bez snage i energije što je 28-godišnja Osječanka znala iskoristiti za najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri.

Vekić je imala više prilika za oduzimanje servisa suparnici i u prvom setu, prvenstveno u četvrtom gemu koji je trajao gotovo 15 minuta. U toj je igri Vekić imala tri break-lopte, na prvu je Sun pogodila odličan servis, na drugu je Novozelanđanka dva puta pogađala lopticu rubom reketa, ali je ona odsjedala u terenu da bi na kraju pogriješila Vekić, a na treću je odskok loptice s neravnog dijela terena prevario našu igračicu. Nakon što je odličnim forhendom spasila prvu “break-loptu” suparnice kod rezultata 3-3, Vekić je pri vodstvu 5-4 stigla na dva poena od seta povevši sa 0-30 na servis Sun. Nažalost, i ostala je na tome da bi u sljedećoj igri napravila previše pogrešaka i izgubila servis, samim time i set.

U drugom setu obje su igračice čvrsto držale svoj početni udarac sve do 4-3 za Vekić, a onda je naša igračica iskoristila pad u igri Sun za break i prednost 5-3. Iako je u prva četiri servis-gema u drugom setu izgubila samo jedan poen, Vekić je prilikom servisa za set napravila čak pet dvostrukih servis pogrešaka što ju je koštalo gubitka gema iako je čak i s tako lošim serviranjem izborila jednu set-loptu. Ono što joj nije uspjelo kad je serviala, jest kada je reternirala. S tri uzastopna poena na servis Sun nakon 30-15, Vekić je napravila novi “break” te dobila drugi set sa 6-4.

Treći set počeo je kao iz snova za Vekić, osvojila je prvih 13 poena odlučujuće dionice, što joj je donijelo prednost od 3-0, a onda je napravila još jedan break za 4-0, pa ga potvrdila odličnim serviranjem za 5-0 i tada je bilo jasno kako je pitanje pobjednice odlučeno.

“Sun me gurnla do samih granica mojih mogućnosti. Imala sam osjećaj da umirem u prva dva seta, ali sam si stalno ponavljala da se nastavim boriti i kako će moja prilika doći”, rekla je vidno emotivna Vekić nakon plasmana u polufinale.

Sport

Ivan Rakitić na korak do Hajduka

Objavljeno

na

Ivan Rakitić (36) je na korak do dolaska u Hajduk nakon što je nekadašnji Vatreni obavio sve formalnosti s ciljem raskidanja ugovora u Al Shababu, pišu 24 sata iz pera Tomislava Gabelića.

Čeka se njegov skori dolazak u Split te potpisivanje ugovora i službeno predstavljanje, a dio njegove plaće trebali bi pokrivati sponzori i to bi trebao biti prvi veliki posao sportskog direktora Nikole Kalinića koji radi u tišini, a najprije je htio očistiti svlačionicu…

Sam njegov dolazak bio bi pojačanje za Hajdukov vezni red koji vapi za igračem takvog kova, a kako je rođeni Švicarac bio svjestan da se samo oslužbenjenje ugovora s Hajdukom može odužiti, trenirao je sam i u optimalnoj je fizičkoj formi, treba mu samo uigravanja s momčadi.

Samo predstavljnje i dolazak trebali bi se dogoditi do kraja ovog ili početkom sljedećeg tjedna, pa će tako Gennaro Gattuso u sredini ima njega i Filipa Krovinovića od iskusnijih igrača, još sasvim nije stala priča oko Edina Džeke.

Također, Bijeli žele i dva krila, a najbliži su dolasku Emmanuel Ekong iz Empolija koji je bio igrač Istre te 19-godišnji Brazilac Newerton kojega je predložio sportski direktor Šahtara Darijo Srna, spomenuvši to za medije tijekom priprema u Sloveniji kada su se Bijeli sastali s Ukrajincima.

Nastavi čitati

Sport

Luka Modrić produljio ugovor s Real Madridom

Objavljeno

na

By

Real Madrid, aktualni osvajač Lige prvaka i španjolski nogometni prvak, službeno je obznanio da je kapetan Vatrenih, Luka Modrić, potpisao novi ugovor.

Krajem lipnja Modriću je istekao tadašnji ugovor s “kraljevskim klubom”, ali samo se čekala službena objava da kapetan hrvatske nogometne reprezentacije i dalje ostaje igrač Reala. Dogodila se objava ove srijede i Modrić će do kraja iduće sezone nositi dres madridskog kluba.

S Realom je Modrić osvojio čak 26 trofeja te odigrao 534 utakmice. U Madrid je došao 2012. godine iz Tottenhama. Osvojio je s Realom šest Liga prvaka, pet klupskih SP-a, četiri europska Superkupa, četiri naslova prvaka španjolske La Lige, dva domaća Kupa kralja i pet španjolskih superkupova.

Ukupno je u dresu Reala postigao 39 pogodaka, od čega 28 u prvenstvenim susretima. Na svom kontu ima i 86 asistencija.

Sport

Španjolac Alcaraz drugu godinu zaredom pobjednik Wimbledona

Objavljeno

na

Španjolac Carlos Alcaraz (21) drugu godinu zaredom je pobjednik Wimbledona. Baš kao i prošle godine, u finalu je pobijedio 16 godina starijeg Novaka Đokovića, no ovaj put je to napravio na vrlo uvjerljiv način, s 3:0 u setovima. Završilo je 6:2, 6:2, 7:6.

Osim što je Alcarazu ovo drugi osvojeni Wimbledon, ukupno mu je to četvrti Grand Slam u karijeri, a drugi ove godine. Prije mjesec dana osvojio je Roland Garros, pa je tako sada postao tek šesti tenisač u Open Eri koji je u istoj godini digao trofej pobjednika i na Roland Garrosu i na Wimbledonu.

Prva dva seta protekla su u nevjerojatnoj dominaciji Alcaraza i neprepoznatljivoj igri Đokovića. U oba seta je Španjolac ulazio tako što je oduzimao servis protivniku, da bi u nastavku to ponovio još jednom pa je nakon dva seta bilo 6:2, 6:2.

Španjolac je u tom periodu igrao fenomenalno te je bio apsolutno nedodirljiv, a Đoković je radio za sebe nekarakteristične pogreške te je izgledao kao da nije ni blizu svoje najbolje forme, što možda i ne treba čuditi s obzirom na to da mu je Wimbledon bio povratnički turnir nakon operacije koljena početkom lipnja.

Srpski tenisač se u trećem setu probudio te je napokon počeo parirati Alcarazu, no fenomenalno odigrani gem donio je Španjolcu break za 5:4 i servis za osvajanje Wimbledona. Iako je poveo 40:0, greškama je dozvolio Đokoviću da spasi tri meč-lopte i dođe na 5:5.

Pokazat će se da je to samo odgodilo Alcarazovu pobjedu na 15-ak minuta. Boljom igrom u tie-breaku trećeg seta, koji je dobio 7:4, Španjolac je stigao do velikog slavlja i obrane wimbledonske titule.