Foto: BMI / Facebook

Državljanka Hrvatske koja je radila kao njegovateljica navodno ukrala vrijedne stvari od osobe koju je čuvala

Austrijski mediji izvijestili su o slučaju njegovateljice/ medicinske sestre iz Hrvatske koja se sumnjiči da je ukrala skupocjene stvari iz kuće u kojoj je radila kao njegovateljica/medicinska sestra. Hrvatica je navodno ukrala brojne brendirane torbice i nakit iz kuće osobe o kojoj je brinula.

45-godišnjakinja je u vrijeme zločina radila kao njegovateljica/medicinska sestra u obiteljskoj kući u Klöchu. Nakon prestanka radnog odnosa 20. travnja, rodbina žene primijetila je da nedostaju razni komadi nakita i markiranih torbica vrijedni preko 10.000 eura. Podnesena je tužba i policija sada istražuje slučaj.

45-godišnjakinja je istražena na novom radnom mjestu u okrugu jugoistočne Štajerske. Istražitelji su pronašli jednu od ukradenih markiranih torbica. Osumnjičena je tijekom ispitivanja priznala krađu ove oduzete torbe, ali je negirala povezanost s krađom nakita i ostatka torbica.

Prolaznici su 2. svibnja u neposrednoj blizini mjesta stanovanja 45-godišnjakinje zatekli paket zamotan u vreću za smeće s natpisom: “Za policiju”. U ovom paketu je bilo nekoliko ukradenih markiranih torbica, kao i dio ukradenog nakita, prenosi Super radio München.

Ostatak ukradenih stvari još uvijek nije nađen. 45-godišnjakinja se najvjerojatnije nalazi u Hrvatskoj te se brani sa slobode.

NE PROPUSTITE