Teška nesreća se dogodila u nedjelju u šumi u Vöckltalu (zajednica Neukirchen/Vöckla). 57-godišnji gastarbajter iz Srbije s još dvojicom kolega obavljao je šumarske poslove.
57-godišnjak je htio srušiti stablo, no ono je zapelo za drugo stablo. Kako su ta dva stabla bila tako čvrsto spojena i nisu se mogla razdvojiti, nesretni čovjek je htio posjeći stablo u koje se prvo uglavilo, vjerojatno oba oborivši istovremeno.
Međutim, prvo drvo se otkačilo i palo mu na glavu. Unatoč zaštitnoj kacigi, 57-godišnjak je zadobio smrtonosne ozljede. Pozvani liječnik hitne pomoći mogao je samo konstatirati smrt muškarca.


