Izrael nastavlja s otvaranjem države, a jučer su priopćili da su s dvije doze cjepiva cijepili više od polovice svojih 9,3 milijuna stanovnika. Smrtnost je snažno pala kod starije populacije, a život se polako vraća u normalu. Distribucija cjepiva Pfizer/BioNTech počela je u zemlji u prosincu, a cijepi se stanovništvo starije od 16 godina.
Jučer se oglasio i ministar zdravstva Yuli Edelstein koji je istaknuo da je izraleski pristup daje rezultate te da se nastavlja ustrajni pad broja novooboljelih od koronvirusne bolesti. Ministar je pozvao i sve građane da slijede zdravstvene preporuke tako “da se koronavirus ne vrati”.
Izrael smatra Palestince u istočnom Jeruzalemu dijelom svoga stanovništva i osigurao je cjepiva i za njih. Ponudio je cjepivo i Paelstincima koji rade u Izraelu i izraelskim naseljima na Zapadnoj obali.

- Hasan E. pred presudom: Austrijski državljanin optužen za teroristički napad u Meki
- Austrija će dodatno pooštriti deportacije: Uvode se premije za deportaciju, brži procesi i stroža pravila
- Austrija će Sirijcima davati 3000 eura za povratak kući
- 22-godišnjak u Austriji vozio čak 219 km/h, nije imao vozačku – policija mu uzela automobil
- Većina novih auta u EU su električni, preko 68 posto


