Foto: Bild von Sasin Tipchai auf Pixabay

Bolnica u Austriji ženi htjela amputirati nogu, žena uspješno operirana u drugoj državi – sada diže tužbu

U svojih 27 godina života jedna žena iz Austrije već je prošla mnogo toga. U 23. godini mladoj ženi su liječnici otkrili benigni tumor na nozi unutar kojeg se stvorio zloćudni. Uslijedila je operacija uklanjanja tkiva i umetanja proteze.

Samo dvije godine kasnije dogodio se sljedeći “udarac sudbine”. 25-godišnjakinja je oboljela od raka pluća i morala je krenuti s kemoterapijom. Prema “Kleiner Zeitungu”, koji je izvijestio o slučaju, žena je ponovno pobijedila rak. Međutim, sljedeće loše vijesti dobila je u studenom 2021. Infekcija joj se stvorila u kuku, a navodno je samo amputacija mogla spasiti život žene.

“Nisam mogao vjerovati da je amputacija moja posljednja prilika”, rekla je 27-godišnjakinja. Raspitivala se o alternativnim mogućnostima liječenja u inozemstvu i primljena je u tri bolnice, uključujući i Charité Klinikum u Berlinu. Proteza kuka (prethodno ugrađena) morala se zamijeniti radi liječenja infekcije – rizičan zahvat, ali moguć. Dvije bolnice u Austriji tada su navodno odbile uraditi taj operativni zahvat, piše danas Heute.


U svibnju 2022. mlada je žena liječena u Berlinu, a operacija je bila uspješna. Od tada 27-godišnjakinja ponovno hoda, no troškove liječenja morala je snositi sama. ÖGK je odbila preuzimanje troškova. Moja obitelj je podigla kredit i uložila svoju ušteđevinu u operaciju, kaže mlada žena.

Sada žena od austrijske bolnice traži preuzimanje troškova liječenja pred regionalnim sudom za građanska pitanja u Grazu. Sporna vrijednost je oko 73.000 eura. – Troškovi koji su nastali bili su nužni jer je liječnička intervencija bila nužna – rekao je odvjetnik obitelji.

NE PROPUSTITE