Foto: Pixabay.com

Beč: U samo dva tjedna 42 posto više ljudi zbog koronavirusa završilo u bolnicama

Broj ljudi koji su bili u bečkoj bolnici zbog infekcije koronavirusa porastao je za više od 42 posto u roku od dva tjedna. Pokazuje to izvješće “Wien heute” koje se poziva na informacije Grada Beča.

U Beču je u četvrtak zbog zaraze koronavirusom hospitalizirano 395 osoba, 117 više nego 28. listopada. Intenzivna njega činila je nešto više od 23 posto. To proizlazi iz izvješća “Wien heute” od četvrtka, koje se poziva na brojke iz Grada Beča.

Udio ljudi na normalnim odjelima koji su primili dvije doze cjepiva bio je dakle nešto ispod 40 posto, 61 posto ili je primilo samo jednu dozu ili uopće nije cijepljeno.

Drugačija slika pokazuje se kada se gleda na odjel intenzivne njege: 13,5 posto osoba koje su završile na odjelu intenzivne njege primilo je dvije doze cjepiva, a 86,5 posto samo jednu dozu ili uopće nisu cijepljeni protiv koronavirusa. Brojke se odnose na 10.11.2021.

NE PROPUSTITE