Ministrica za integraciju Susanne Raab te ministar unutarnjih poslova Karl Nehammer (oboje ÖVP) osudili su nedavne demonstracije protiv Izraela koje su održane u austrijskoj metropoli. Protiv nekih sudionika ovih prosvjeda čak je pokrenuta i istraga radi antisemitističkih poruka.
Ministrica Susanne Raab je apelirala na sve da ne unose sukobe iz inozemstva na teritorij Austrije. “Ne unosite sukobe iz inozemstva u Austriju”, poručila je ministrica
Raab je naglasila da Austrija neće tolerirati nasilje protiv Izraela te antisemitističke poruke. “Mi nećemo tolerirati pozive na nasilje protiv Izraela i antisemitističke poruke. Tome nema mjesta u Austriji i zadatak cijelog društva je da se protiv toga borimo svom snagom”, naglasila je ministrica Raab.
Njoj se u osudama antisemitizma pridružio i ministar unutarnjih poslova Karl Nehammer koji je istaknuo i da je Služba za zaštitu Ustava te borbu protiv terorizma (BVT) već pokrenula istragu oko antisemitističkih poruka te da su pojačali nadzor oko židovskih institucija.
Ministar je između ostaloga naglasio i da je pravo na demonstracije jako važno demokratsko pravo u Austriji, ali kada se sukobi iz inozemstva unesu u Austriju to tada predstavlja opasnost za miran život.
On je rekao i da smatra opasnim po austrijsku demokraciju kada se zloupotrebljava pravo na demonstracije te organiziranje antiizraelskih skupova i antisemitističkih poruka.
- Inflacija u Austriji ponovno raste: Cijene u svibnju skočile na 3,7 posto
- Austrija: Tisuće obitelji još mogu iskoristiti vaučer od 150 eura
- Austrija: Imam pred sudom u Beču zbog optužbi za terorizam i poticanje mržnje
- EU potvrdila zakon o deportacijama: Uspostavit će se centri za deportacije
- Austrija: Uvode se nova pravila kod plaćanja parkinga


