Foto: Christopher Dunker / BKA

Austrijski ministri poručili: Ne unosite sukobe iz inozemstva u Austriju

Ministrica za integraciju Susanne Raab te ministar unutarnjih poslova Karl Nehammer (oboje ÖVP) osudili su nedavne demonstracije protiv Izraela koje su održane u austrijskoj metropoli. Protiv nekih sudionika ovih prosvjeda čak je pokrenuta i istraga radi antisemitističkih poruka.

Ministrica Susanne Raab je apelirala na sve da ne unose sukobe iz inozemstva na teritorij Austrije. “Ne unosite sukobe iz inozemstva u Austriju”, poručila je ministrica

Raab je naglasila da Austrija neće tolerirati nasilje protiv Izraela te antisemitističke poruke. “Mi nećemo tolerirati pozive na nasilje protiv Izraela i antisemitističke poruke. Tome nema mjesta u Austriji i zadatak cijelog društva je da se protiv toga borimo svom snagom”, naglasila je ministrica Raab.

Njoj se u osudama antisemitizma pridružio i ministar unutarnjih poslova Karl Nehammer koji je istaknuo i da je Služba za zaštitu Ustava te borbu protiv terorizma (BVT) već pokrenula istragu oko antisemitističkih poruka te da su pojačali nadzor oko židovskih institucija.

Ministar je između ostaloga naglasio i da je pravo na demonstracije jako važno demokratsko pravo u Austriji, ali kada se sukobi iz inozemstva unesu u Austriju to tada predstavlja opasnost za miran život.

On je rekao i da smatra opasnim po austrijsku demokraciju kada se zloupotrebljava pravo na demonstracije te organiziranje antiizraelskih skupova i antisemitističkih poruka.



NE PROPUSTITE