Foto: Pixabay / Ilustracija

Austrija: Učenik (11) ‘poludio’ na satu pa ga obuzdavala učiteljica, ozlijeđena je

Jednom učeniku u Austriji (škola i pokrajina poznate redakciji) upalile su “crvene lampice” na satu matematike. Njegovo bezobrazno ponašanje preraslo je u agresivnost, a obuzdati ga nije mogla ni učiteljica.

Učiteljica ga je na kraju zamolila da napusti razred. Najavila je i da će nazvati njegove roditelje da dođu po njega. Zbog toga je dječak navodno uzeo stolicu te počeo lupati njom te je navodno nasrnuo čak i na učiteljicu. Učiteljica je pokušala spriječiti učenika te ga je uhvatila s leđa kako bi ga obuzdala. Tada je došlo do ozlijede učiteljice, koja je pala preko učenika. Navodno je zadobila više modrica. Uprava škole na kraju je pozvala policiju koja je došla u školu.

Policijski izvidi su završeni, sada je na redu državno odvjetništvo. “Zaustavit ćemo postupak. Jedanaestogodišnjaku se ništa neće dogoditi jer još nije punoljetan”, rekao je tužitelj Alois Ebener za “Heute”.

Učenik je najprije suspendiran s nastave, vjerojatno dolazi iz teške obiteljske sredine. “Zato prosljeđujemo slučaj socijalnoj skrbi za mlade i nadležnom sudu za skrbništvo”, najavio je Ebner.

NE PROPUSTITE